Zespół

Maciej Fortuna

kierownik EUROPE DIRECT Gdańsk 

Ukończył studia licencjackie na kierunku dyplomacja na Uniwersytecie Gdańskim, natomiast stopień magistra uzyska z zarządzania ze specjalizacją z zarządzania przedsiębiorstwem i project management.

Jako kierownikowi punktu EUROPE DIRECT bliskie są mu wartości europejskie, które w pracy w punkcie rzetelnie propaguje. Prowadzi lekcje europejskie, spotkania informacyjne w szkołach oraz organizuje debaty i seminaria z udziałem lokalnych polityków oraz przedstawicieli instytucji unijnych.

W wolnych chwilach podróżuje po świecie, a tuż przed objęciem stanowiska kierownika EUROPE DIRECT wrócił z rocznego pobytu w Grecji! 

Dominika Wolf

konsultantka EUROPE DIRECT Gdańsk

Absolwentka dyplomacji na Uniwersytecie Gdańskim, a obecnie jest w trakcie studiów magisterskich na kierunku zarządzanie ze specjalizacją z zakresu marketingu i komunikacji społecznej.

Jako koordynatorka RODM-u zajmuje się m.in. tworzeniem treści dotyczących aktualnej polityki zagranicznej polski oraz ich promocją na prowadzonych przez nią mediach społecznościowych Ośrodka. Zajmuje się również edukacją młodzieży np. z zakresu Savoir-vivre, czy podstaw funkcjonowania Unii Europejskiej. Organizuje debaty, seminaria i komentarze eksperckie z udziałem prominentnych postaci zajmujących się tematyką międzynarodową. 

Prywatnie miłośniczka podróżowania, czego dowodem jest odwiedzenie blisko czterdziestu państw! Swoją niezawodną pracę w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej oraz punkcie EUROPE DIRECT łączy również z kolejną profesją, a mianowicie z pracą w Teatrze.