Już niebawem start projektu – Team Europe & the art of debate 2017!

 

zxcv

 

O projekcie:

Team Europe & and the art of debate to unikatowy cykl turniejów Debat Europejskich, skierowany do studentów uczelni wyższych w siedmiu polskich miastach. Projekt rozpocznie się etapem eliminacji, przeprowadzonym niezależnie w każdym z miast, począwszy od 08 marca 2017. Dzięki nim wyłonimy po dwie najlepsze drużyny, które zmierzą się w wielkich Debatach Finałowych. Na zwycięzców czeka wyjazd studyjny do Brukseli ufundowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej.

Debaty odbędą się w języku polskim w: Katowicach, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Lublinie i Wrocławiu, zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich.

Rejestracja:

W Krakowie i Warszawie limit miejsc to 20 drużyn, a w pozostałych miastach maksymalnie 10 drużyn – przy wyborze drużyny decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Zgłosić może się każda 4-osobowa drużyna składająca się ze studentów – niekoniecznie z tej samej uczelni. Formularz jest dostępny na stronie internetowej: http://ksmowcow.pl/teameurope.html. Bardzo prosimy o zgłaszanie się w pierwszej kolejności w swoim mieście, a następnie w pozostałych.

Eliminacje:

Eliminacje do debaty finałowej odbywać się będę w formie konkursowej w marcu 2017. W każdym z siedmiu miast odbędzie się osobny konkurs eliminacyjny. Spośród drużyn, które zgłoszą się do projektu zostaną wylosowane pary, które zmierzą się w debacie. Tezy debat eliminacyjnych dla każdego konkursu zostaną rozlosowane na 5 dni przed jego rozpoczęciem spośród podanej wcześniej puli 20 tez przyporządkowanych do tego etapu projektu. Po zakończeniu wszystkich rozgrywek, co zależnie od miasta i ilości zgłoszeń może trwać dzień lub dwa, zostanie przygotowana lista rankingowa wyników, które zespoły osiągnęły w debacie. Drużyny, które osiągnęły dwa najwyższe wyniki awansują do Debaty Finałowej. Punktacja każdego z zespołów w turnieju odbywa się zgodnie z systemem oceny Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich.

Debaty Finałowe:

Debaty Finałowe odbędą się w każdym z siedmiu miast, gdzie odbywały się konkursy eliminacyjne. Zmierzą się w nich dwie drużyny, które osiągnęły najwyższy wynik punktowy w poprzednim etapie. Finały odbywać się będą w ciągu kwietnia 2017. Tezy finałów będą podane do wiadomości na dwa tygodnie przed jej terminem. Sędziować debaty będą eksperci Team Europe, Centrów Dokumentacji Europejskiej i członkowie polskich organizacji debatanckich. Zwycięzca każdego z siedmiu finałów w ramach nagrody odwiedzi siedziby najważniejszych unijnych instytucji.

Korzyści:

Debata w formacie Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich to uporządkowany format dyskursu publicznego, w którym dwie strony zwane propozycją i opozycją debatują nad daną tezą. Tezami debat zawsze są twierdzenia, które dają możliwie równą szansę obu stroną na ich obalenie bądź potwierdzenie i oscylują w tematyce polityczno-społecznej. Naszym celem jest przygotowanie mówców do przejrzystego i klarownego wyrażania swoich argumentów. Debata oksfordzka ma uczyć cierpliwości i pewności siebie, oraz pielęgnować tradycję wzajemnego słuchania i logicznego podważania argumentów swoich oponentów. Debata doskonali sztukę przemawiania publicznego, tworzenia interesującej argumentacji, prowadzenia skutecznej polemiki i przede wszystkim – jest świetną intelektualną rozrywką dla studentów. Na stronie internetowej projektu znajduje się filmik instruktażowy dokładnie prezentujący przebieg i zasady oceniania debaty.

Kontakt:

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: teameurope@ksmowcow.pl.

Zapraszamy do śledzenia działalności projektu również na Facebooku:

https://www.facebook.com/teameuropeartofdebate/.

zxcvb

Dodatkowo:

Wszyscy studenci w Polsce, niezależnie od udziału w projekcie Team Europe & the art of debate, mogą zgłosić się na bezpłatne warsztaty z zakresu wystąpień publicznych, prowadzone przez Trenerów Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Jest to niezależne przedsięwzięcie debatanckie, jednak w związku z wykorzystaniem identycznych zasad prowadzenia debaty, takie warsztaty mogą posłużyć jako świetny trening przed turniejem. Zajęcia mogą odbyć się na każdym uniwersytecie – wystarczy zapewnić wolną salę oraz grupę warsztatową pomiędzy 10 a 20 osób. Każde szkolenie trwa 4h i zawiera głównie ćwiczenia praktyczne dotyczące debatowania w formacie oksfordzkim oraz ogólnych zasad przemawiania publicznego.

Jeżeli są Państwo zainteresowani taką formą treningu, bardzo prosimy o kontakt z koordynatorem warsztatów

–  Krzysztofem  Bułą  –  Tel.  +48  666-041-21,  e-mail:  krzysztof.bula@ampdo.pl  (pula  warsztatów  jest ograniczona). Więcej informacji mogą uzyskać Państwo także na stronie internetowej: http://ampdo.pl/

 

zxc